Entalpický výmenník so spätným získavaním vlhkosti je konštruovaný zo špeciálnej polymérovej membrány, ktorá je schopná transportovať molekuly vodnej pary a zabezpečuje dlhodobo hygienickú prevádzku.

Entalpický výmenník Zehnder je ľahko čistiteľný vlažnou vodou.

Vďaka spätnému získaniu nielen pocitového ale aj latentného tepla je celková účinnosť až 127% (86% pocitové teplo a 63% spätné získanie vlhkosti).

entalpicky vymennik

Postačuje výrazne nižšia teplota pre aktiváciu protimrazovej ochrany.
Je použiteľný pre všetky vetracie jednotky Zehnder ComfoAir.

Entalpický výmenník ZEHNDER optimalizuje vlhkosť vzduchu pasívne bez potreby elektrickej energie vďaka modernej konštrukcii polymerových membrán. Entalpický výmenník do privádzaného čerstvého vzduchu odovzdáva nielen teplo, ale aj vlhkosť. Pri používaní entalpie nedochádza k nadmernému vysušovaniu interiéru zvlášť v zimnom období, keď bežne klesá vlhkosť privádzaného vzduchu aj pod 20 %. Vďaka špeciálnej antibakteriálnej vrstve Microban sa zlepšuje komfort bývania, zabraňuje prestupu odvádzaných pachov, mikróbov a iných škodlivín. Pri použití entalpického výmenníku nevzniká kondenzát a odpadá riešenie jeho odvodu. Efektívne pracuje až do vonkajšej teploty -12 C˚ bez nutnosti predohrevu a tým sa odstraňuje nebezpečenstvo zamŕzania výmenníka v zimnom období. Výmenník je v jednotke prakticky doživotne, pokiaľ nedôjde k jeho mechanickému poškodeniu.

entalpicky vymennik cistenie

Entalpický výmenník vyžaduje jednoduchú údržbu:

Entalpický výmenník Zehnder môže byť vyčistený vodou s teplotou max. 60°C a s použitím neagresívneho čistiaceho prostriedku (mydlo, jar). Vrstva Microban® je s membránou pevne spojená a voči pôsobeniu vody je odolná.