Rekuperácia je spätné získavanie tepla pri vetraní. Vzduch privádzaný do obytného priestoru v rekuperačnej jednotke preberá teplo z teplého vzduchu odvádzaného z obytného priestoru a tak minimalizuje tepelné straty. Vzduchotesný dom je vďaka rekuperácii stále dobre vetraný, pričom takmer vôbec nedochádza k úniku tepla. Podľa použitej technológie rekuperácia ušetrí 30-50 % ročných nákladov na vykurovanie.

Rekuperácia – centrálna (pre niekoľko miestností / celú budovu)
Rekuperácia – decentrálna (lokálna rekuperácia – rekuperačná jednotka pre jednu miestnosť )

Centrálna rekuperačná jednotka Zehnder ComfoAir Q 350, 450, 600
– účinnejšia, tichšia, úspornejšia

Pri vývoji nových vetracích jednotiek Zehnder ComfoAir Q bol kladený zvláštny dôraz na zvýšenie energetickej účinnosti. Toto bolo dosiahnuté jednak optimalizáciou využitia vnútorného priestoru a tiež optimalizáciou prúdenia vzduchu vo výmenníku tepla. Variabilné výšky kanálikov vo výmenníku umožňujú stabilný konštantný prietok vzduchu, ktorý je smerovaný do ventilátoru s minimálnym odporom vzduchu. Výsledkom toho je potrebný nižší výkon ventilátoru a nižšia hlučnosť zariadenia.

Vetracia mriežka optimalizuje prúdenie vzduchu do ventilátoru a ešte viac znižuje hladinu hluku. Špirálový plášť a rotor ventilátoru sú vyvinuté podľa najnovších poznatkov a v súlade s najvyššími štandardami vetrania a klimatizačnej techniky.

Novinka Zehnder ComfoAir Q350 – centrálna rekuperácia

Vďaka technologickým inováciám jednotky Zehnder ComfoAir Q dosahujú až o 5% vyššiu rekuperáciu tepla, majú až o 10% nižšiu spotrebu energie a až o 8 dB (A) nižšiu hlučnosť. Zehnder ComfoAir Q dosahujú tie najlepšie hodnoty ktoré spĺňajú budúce energetické štandardy.
Zehnder ComfoAir Q ponúka najlepšie riešenie vetrania z hľadiska energetickej účinnosti, komfortného a zdravého vnútorného prostredia.
Vyššia účinnosť spätného získavania tepla a nižšia spotreba elektrickej energie vďaka unikátnemu výmenníku tepla v tvare diamantu s mimoriadne veľkou odovzdávacou plochou a nižšími tlakovými stratami.
Tichší a energeticky úspornejší chod zaisťuje nová technológia ventilátorov s rotorom RadiCal, špirálovým plášťom a presadenými usmerňovacími mriežkami.
Vyšší komfort vďaka optimálnej teplote privádzania vzduchu pomocou modulačného bypassu s inteligentným riadením rekuperácie tepla.
Inteligentné predhrievanie privedeného vonkajšieho vzduchu modulačným predhrievacím registrom (voliteľný) pre optimálnu energetickú účinnosť.

Tichý chod v perfektnom rovnotlakovom režime vďaka technológie Flow Control.
Užívateľsky jednoduché ovládanie vďaka riešenia, ktoré spĺňa všetky nároky – od jednoduchého displeja cez plno automatické ovládanie po praktickú aplikáciu ComfoControl.
Zamedzenie vysušenia vzduchu v interiéri vďaka entalpickému výmenníku tepla a vlhkosti (voliteľné).

Technické údaje Rekuperácie ComfoAir Q

ComfoAir Q350

Rozmery(VxŠxH): 850 x 790 x 580 mm
Max. prietok vzduchu: 350 m3/h
Spotreba energie bez / s predohrevom: 180 W / 1850W
Hmotnosť: 50 kg
Trieda ochrany: IP40

ComfoAir Q450

Rozmery(VxŠxH): 850 x 790 x 580 mm
Max. prietok vzduchu: 450 m3/h
Spotreba energie bez / s predohrevom: 250 W / 2240W
Hmotnosť: 50 kg
Trieda ochrany: IP40

ComfoAir Q600

Rozmery(VxŠxH): 850 x 790 x 580 mm
Max. prietok vzduchu: 600 m3/h
Spotreba energie bez / s predohrevom: 350 W / 2620W
Hmotnosť: 50 kg
Trieda ochrany: IP40

Inštalácia rekuperačnej jednotky Zehnder ComfoAir Q

Zehnder centrálna rekuperácia

Firma Zehnder/Paul je najväčším európskym výrobcom vzduchotechniky a rekuperačných jednotiek pre rodinné domy a bytové jednotky. Výroba rekuperačných jednotiek začala už v roku 1968 a zariadenia majú vedúce postavenie vo viacerých európskych krajinách /Švajčiarsku, Holandsku, Belgicku, Taliansku aj Rakúsku/. Spoločnosť Zehnder investuje do výskumu a vývoja systémov vetrania a rekuperácie. Vďaka tomu majú výrobky Zehnder vedúce postavenie v odbore.

Napríklad: inovatívna konštrukcia entalpických výmenníkov s polymerovými membránami, vďaka ktorým sú tieto rekuperátory ľahko čistiteľné prepláchnutím vodou. Tým sa mnohonásobne zvyšuje ich životnosť bez zníženia účinnosti rekuperácie.

Centrálna rekuperácia
Centrálna rekuperácia

Zehnder vyrába a ponúka ucelený systém vetrania s rekuperáciou

Zehnder vyvíja, vyrába a dodáva nielen vetracie jednotky so spätným získavaním tepla a vlhkosti, ale tiež ucelený systém vysoko hygienických rozvodov vzduchu a dizajnových mriežok a ventilov. Zladené, jednoducho kombinovateľné súčasti systému umožňujú jednoduchú, rýchlu a kvalitnú inštaláciu.
– Prvotriedne vetracie jednotky
– Ovládacie jednotky
– Vysoko hygienické rozvody vzduchu
– Dizajnové mriežky a ventily

Centrálna rekuperácia – rozvody vzduchu

Zehnder vyrába ucelený systém hygienických rozvodov vzduchu a moderných dizajnových mriežok. Mnohé z nich získali ocenenie IF Design Award. Systém rozvodov vzduchu Zehnder sú zárukou hygienickej prevádzky. Hladký vnútorný povrch Clinside obmedzuje usadzovanie prachu vo vetracích rozvodoch. Potrubie z kvalitného plastu získalo hygienický certifikát a má jednu z najnižších tlakových strát na trhu. Vďaka veľkej ohybnosti trubiek s malým polomerom ohybu je inštalácia rozvodov vzduchu veľmi rýchla a jednoduchá s minimálnym počtom spojovacích dielov.

Rekuperačné jednotky Zehnder sú vybavené entalpickým výmenníkom, ktorý dokáže odovzdávať z odvádzaného vzduchu do privádzaného čerstvého vzduchu nielen teplo, ale aj vysoký podiel vlhkosti a tak pasívne, bez dodatočnej elektrickej energie pomáha optimalizovať relatívnu vlhkosť vzduchu v objekte. Tým odpadá nebezpečenstvo zimného vysušovania interiéru a znižuje sa riziko zamŕzania výmenníka.

Entalpický výmenník

Výmenník so spätným získavaním vlhkosti je konštruovaný zo špeciálnej polymérovej membrány, ktorá je schopná transportovať molekuly vodnej pary a zabezpečuje dlhodobo hygienickú prevádzku.
Entalpický výmenník Zehnder je ľahko čistiteľný vlažnou vodou.
Vďaka spätnému získaniu nielen pocitového, ale aj latentného tepla, je vysoká celková účinnosť (86% pocitové teplo a 63% spätné získanie vlhkosti).
Výrazne nižšia teplota pre aktiváciu protimrazovej ochrany.
Je použiteľný pre všetky vetracie jednotky Zehnder ComfoAir.

Lokálna rekuperácia Zehnder

ComfoSpot 50 – lokálna rekuperácia

Lokálna rekuperácia

Zehnder ComfoSpot 50 je decentrálna (lokálna rekuperácia – rekuperačná jednotka pre jednu miestnosť ) vetracia jednotka so spätným získavaním tepelnej energie. Jej inštalácia je vhodná pri renováciách objektov a aj pri novej výstavbe. Je určená predovšetkým pre byty, rodinné domy, kancelárie a rekreačné objekty. Vetracia jednotka je štandardne vybavená účinným entalpickým výmenníkom so spätným získavaním tepelnej energie i vzdušnej vlhkosti (komfortná interiérová klíma aj v zimnom období).
Veľkou prednosťou je jedinečný entalpický výmenník: ten nezískava z odvádzaného vzduchu iba teplo, ale aj vlhkosť, nevzniká žiadny kondenzát a fasáda zostáva čistá.
ComfoSpot 50
lokálna rekuperačná jednotka pre jednu miestnosť /decentrálna jednotka/.

Lokálna rekuperácia ComfoSpot 50

Spotreba energie5 W do 15 W (Standby: < 1 W)
Prietok vzduchu15 – 25 – 40 – 55 m³/h
Účinnosťaž 82% rekuperácia tepla a až 70% rekuperácia vlhkosti
Hmotnosť6,0 kg
Teplotný rozsah-20°C do 40°C, od -5 protimrazová ochrana

Máte záujem o lokálnu rekuperáciu, alebo chcete viac informácií o lokálnej rekuperácii? Neváhajte nás kontaktovať …

ComfoAir 70 – lokálna rekuperácia

Samostatná vetracia jednotka pre jednu miestnosť. Je možné ju použiť ako ostrovné riešenie vetrania.
Entalpický výmenník (výmenník so spätným získavaním vlhkosti) udržuje optimálnu vlhkosť a súčasne zabezpečuje vysokú energetickú efektívnosť.
Tichá prevádzka vďaka kvalitným ventilátorom a dobrej zvukovej izolácii.
Minimálne požiadavky na priestor a stavebné zásahy.
Intuitívne ovládanie vďaka dotykovému prevedeniu.
Hygienická prevádzka vďaka umývateľnému výmenníku.
Jednoduchá a rýchla montáž.

Technické údaje ComfoAir 70 – lokálna rekuperácia

Zehnder rekuperácia

Rozmery ComfoAir 70 (VxŠxH): 660 x 440 x 145 mm
Hrúbka obvodovej steny: min. 275 max. 600 mm
Stenová inštalačná rúrka: Ø 250 mm, dĺžka 600 mm
Priemer jadrového vŕtania: Ø cca. 270 mm
Ventilátory: DC-radiálne
Trieda filtrácie: G4 Prívod/Odvod (voliteľne F7)
Výmenník tepla: Krížový protiprúdový entalpický
Max. prúdový príkon: 0,15 A
Spotreba energie: 4 W do 17 W (Standby: < 1 W)
Krytie: IP20
Prietok vzduchu: 15 – 25 – 40 – 60 m³/h
Účinnosť: až 90% spätný zisk tepla, až 84% spätný zisk vlhkosti
Hmotnosť: 22 kg
Teplotný prevádzkový rozsah: – 20°C do 40°
Decentrálna rekuperačná jednotka (lokálna rekuperácia –
rekuperačná jednotka pre jednu miestnosť ).

Rekuperácia cenová ponuka

Spracujeme Vám cenovú ponuku a odborný návrh ZADARMO. Rekuperácia, vykurovanie, chladenie …