Rekuperačné systémy zaisťujú centrálne regulovaný prívod čerstvého vzduchu do objektu. Až 90 % tepla z odpadového vzduchu je získavané späť pomocou výmenníka tepla.

Rekuperácia vzduchu Sriebel Eltron si vďaka kompaktnej konštrukcii nájde miesto v každej technickej miestnosti či pivnici. Výhodný je aj variant pre väčšie poschodové obytné domy.

Rekuperačná jednotka LWZ 180 – čerstvý vzduch v jednopodlažnom byte.

Ventilačné zariadenie LWZ 180 s rekuperáciou je vhodné pre použitie v bytoch, rodinných domoch. Vďaka tichej prevádzke sa LWZ 180 využíva hlavne v bytových domoch. Ventilačnú jednotku možno pohodlne ovládať pomocou voliteľného diaľkového ovládania FEB.
S optimalizovaným výmenníkom tepla v jemožné získať späť až 90% tepelnej energie z odpadového-odvádzaného vzduchu. V letných mesiacoch zabezpečuje LWZ 180 vysoký komfort bývania vďaka energeticky efektívnemu chladenie.

Rekuperačná jednotka  LWZ 180

Technické informácie:
Hĺbka: 534 mm
Šírka: 690 mm
Výška: 997 mm
Hmotnosť: 78 kg
Spätné získavanie tepla: 94 %
Hladina akustického tlaku (EN 12102): 43 dB(A)
Prietok vzduchu (vetrací výkon): 60-250 m³/h

Rekuperačná jednotka LWZ 280 – efektívne vetranie bytov

Centrálny vetrací prístroj s rekuperáciou tepla vhodný pre inštaláciu v rodinných domov a malých komerčných objektov.
Rekuperačná jednotka LWZ 280 Enthalpie – moderný dizajn a ergonomicky usporiadané ovládacie prvky a multifunkčný displejom. Využíva účinné ventilátory s lopatkami zakrivenými dozadu s reguláciou konštantného objemového prietoku. Obsahuje vysoko účinný krížový protiprúdový výmenník tepla a elektrický predohrev cez výkonný vykurovací register. Obtoková klapka vo vetve prívodu vzduchu sa využíva v lete počas noci. Integrovaný snímač vlhkosti v odpadovom vzduchu. Jednoduchá výmena filtra cez kombinovanú filtračnú kazetu. Príslušenstvo – jemný prachový filter.
Dozadu zakrivené ventilátory s konštantným objemovým prietokom a reguláciou množstva vzduchu umožňujú účinný spôsob prevádzky.
Inštalácia je možná v obytných jednotkách, technických miestnostiach, pivniciach atď. Prípojky vzduchu sa nachádzajú na hornej strane prístroja.

Technické informácie:
Hĺbka: 534 mm
Šírka: 690 mm
Výška: 997 mm
Hmotnosť: 80 kg
Spätné získavanie tepla: 89 %
Hladina akustického tlaku (EN 12102): 48 dB(A)
Prietok vzduchu (vetrací výkon): 60-350 m³/h

Rekuperačná jednotka LWZ 100 plus RE – centrálny vetrací systém LWZ 370 plus

LWZ 100 plus RE s rekuperáciou tepla preberá energeticky úspornú ventiláciu až do 100 m² obytnej plochy. Je obzvlášť priestorovo úsporný – inštaluje sa v zavesenom stropnom podhľade. Množstvo vzduchu sa dá pohodlne nastaviť v troch úrovniach pomocou diaľkového ovládania (nutné príslušenstvo). Z odpadového vzduchu sa vďaka efektívnemu krížovému protiprúdovému výmenníku tepla rekuperuje až 90 % tepelnej energie. Optimalizovaný výmenník tepla, ako aj minimalizácia vnútorného odporu, umožňujú veľmi tichú a efektívnu prevádzku. Nežiaducej výmene tepla počas horúcich dní zabraňuje integrovaný obtok.

Technické informácie:
Hĺbka: 768 mm
Šírka: 1274 mm
Výška: 279 mm
Hmotnosť: 38 kg
Spätné získavanie tepla: 90 %
Hladina akustického tlaku (EN 12102): 54 dB(A)
Prietok vzduchu (vetrací výkon): 35-155 m³/h