KOMFORTNÝ SYSTÉM VETRANIA S REKUPERÁCIOU TEPLA PRE RODINNÉ DOMY

Pre moderné tepelne a vzduchotesne izolované domy je nutnosťou kvalitný systém vetrania. Navyše vetranie so spätným ziskom tepla šetrí financie na kúrenie a aj prírodu.
Rekuperácia systém riadeného vetrania, zaisťuje pravidelnú výmenu vzduchu s minimálnou stratou energie:

Rekuperácia

Rekuperácia je spätné získavanie tepelnej energie z odvádzaného vzduchu k opätovnému využitiu. Vzduch privádzaný do obytného priestoru v rekuperačnej jednotke odoberá teplo z teplého vzduchu odvádzaného z obytného priestoru a tak minimalizuje tepelné straty.

Rekuperacia do domu
Rekuperácia Paul

Dom je vďaka vetraniu s rekuperáciou stále dobre vetraný, pričom nedochádza k odvetrávaniu tepla do exteriéru. Podľa použitej technológie rekuperácia ušetrí 30-50 % nákladov na vykurovanie.

Vetranie s rekuperáciou zaisťuje využitie tepla v budove až s 90 % účinnosťou. V letnom období naopak využívame rekuperačnú jednotku na zachovanie ideálnej teploty v obytných priestoroch /rekuperačná jednotka zabraňuje prehrievaniu budovy/.

Odhadované prevádzkové náklady riadeného vetrania – REKUPERÁCIE sú cca 100 €/1 rok (33 € elektrická energia + sada filtrov). Prevádzka rekuperačných jednotiek Zehnder je bezúdržbová a užívateľ mení iba filtre, ktoré sú ľahko prístupné a rýchlo vymeniteľné.

Rekuperačná jednotka

Rekuperačné jednotky Zehnder sa vyznačujú vysokou účinnosťou rekuperácie sú energeticky úsporné s tichou prevádzkou. V ponuke máme rekuperačné jednotky rôzneho výkonu a tvaru. Každá rekuperačná jednotka Zehnder môže byť vybavená entalpickým výmenníkom, ktorý rekuperuje aj vzdušnú vlhkosť a pomáha udržovať priaznivé podmienky v domácnosti.

Rekuperačná jednotka je zariadenie, ktoré umožňuje využiť teplotu vzduchu odsávaného z priestoru na ohrev chladného privádzaného vzduchu. Tieto dva „vzduchy“ sú od seba oddelené tak, že nemôže dôjsť k ich premiešaniu. Dotykové plochy sú vyrobené z materiálu, ktorý zaručuje maximálny prestup tepla.

Výmena filtra rekuperácie

Vetracie jednotky poskytujú trvalý prísun čerstvého a čistého vzduchu do interiéru. Originálne filtre v systéme vetrania zohrávajú významnú rolu. Bez správnych filtrov rekuperácia nemôže dlhodobo fungovať. Návod: výmena filtra rekuperácie.

Výmena filtrov rekuperačnej jednotky

kedy vymeniť filtre vzduchu

Výrobca udáva interval výmeny filtrov 2-6 mesiacov. Prvá výmena pri novostavbách 3 mesiace. Čas výmeny závisí od znečistenia a množstva prefiltrovaného vzduchu.

Rozvody vzduchu centrálnej rekuperácie

Rozvod vzduchu v interiéri je zabezpečený Zehnder patentovanými trubkami kruhového prierezu Comfo Tube priemeru 75mm alebo 90mm, alebo systémom plochých potrubí Flat 51. Potrubie je zo zdravotne nezávadnej hmoty používanej v potravinárstve HDPE(Polyethylén s vysokou hustotou – High density polyethylene) a jeho hladký povrch Clinside znesie aj tie najtvrdšie hygienické kritériá, čo je potvrdené certifikátom hygienického inštitútu Gelsenkirche a SKZ.

Zehnder používa hviezdicový systém rozvodu vzduchu. Z centrálnej jednotky je čerstvý vzduch privádzaný do akustického tlmiča a z neho do každej vetranej miestnosti vedie zvlášť trasa. To nám zaistí úplné akustické odrušenie systému, čím nedochádza k presluchom medzi miestnosťami.

Ďalšou výhodou je jednoduché a presné vyregulovanie optimálnych množstiev vzduchu do jednotlivých miestností. Každá trasa, či už kruhového, alebo plochého profilu je v ľahko prístupná a dá sa dôkladne vyčistiť rotujúcim kartáčom. Minimum spojov zabezpečuje tesný systém rozvodov s malou tlakovou stratou. Pri modernej rekuperácii je zabezpečená nízka spotreba elektrickej energie. Systém je tichý a nedochádza k pískaniu ventilov.

Odhadované náklady na prevádzku riadeného vetrania – REKUPERÁCIE sú cca 100 €/1 rok (33 € elektrická energia + sada filtrov). Obsluha rekuperačnej jednotky je jednoduchá – užívateľ mení iba filtre, ktoré sú prístupné a rýchlo vymeniteľné.

Ako pracuje rekuperácia

Rekuperačná jednotka je vetracie zariadenie, ktoré umožňuje využiť teplotu vzduchu odsávaného z priestoru na ohrev chladného privádzaného vzduchu. Tieto dva „vzduchy“ sú od seba oddelené tak, že nemôže dôjsť k ich premiešaniu. Dotykové plochy sú vyrobené z materiálu, ktorý zaručuje maximálny prestup tepla.

Rekuperacia ako pracuje

Vetranie s použitím rekuperácie zaisťuje využitie tepla v budove až s 90 % účinnosťou. V horúcom letnom období naopak využívame rekuperačnú jednotku na zachovanie ideálnej teploty v obytných priestoroch.

Získajte výhodnú cenu na komplexnú inštaláciu vetrania, vykurovania a chladenia domácnosti.
Ponúkame profesionálny návrh a inštaláciu:

rekuperacia vyzva na akciu