Menu Zavrieť

Rekuperácia

KOMFORTNÝ SYSTÉM VETRANIA S REKUPERÁCIOU TEPLA PRE RODINNÉ DOMY

Pre moderné tepelne a vzduchotesne izolované domy je nutnosťou kvalitný systém vetrania. Navyše vetranie so spätným ziskom tepla šetrí financie na kúrenie a aj prírodu.
Rekuperácia systém riadeného vetrania, zaisťuje pravidelnú výmenu vzduchu s minimálnou stratou energie:

  • Čerstvý, zdravý a čistý vzduch
  • Bez zvýšenej vlhkosti a plesní
  • Ochrana pred prachom, peľom a hlukom
  • Úspora až 50% nákladov na vykurovanie

Rekuperácia

Rekuperácia je spätné získavanie tepelnej energie z odvádzaného vzduchu k opätovnému využitiu. Vzduch privádzaný do obytného priestoru v rekuperačnej jednotke odoberá teplo z teplého vzduchu odvádzaného z obytného priestoru a tak minimalizuje tepelné straty.

Dom je vďaka vetraniu s rekuperáciou stále dobre vetraný, pričom nedochádza k odvetrávaniu tepla do exteriéru. Podľa použitej technológie rekuperácia ušetrí 30-50 % nákladov na vykurovanie.

Vetranie s rekuperáciou zaisťuje využitie tepla v budove až s 90 % účinnosťou. V letnom období naopak využívame rekuperačnú jednotku na zachovanie ideálnej teploty v obytných priestoroch /rekuperačná jednotka zabraňuje prehrievaniu budovy/.

Odhadované prevádzkové náklady riadeného vetrania – REKUPERÁCIE sú cca 100 €/1 rok (33 € elektrická energia + sada filtrov). Prevádzka rekuperačných jednotiek Zehnder je bezúdržbová a užívateľ mení iba filtre, ktoré sú ľahko prístupné a rýchlo vymeniteľné.

Rekuperačná jednotka

Rekuperačné jednotky Zehnder sa vyznačujú vysokou účinnosťou rekuperácie sú energeticky úsporné s tichou prevádzkou. V ponuke máme rekuperačné jednotky rôzneho výkonu a tvaru. Každá rekuperačná jednotka Zehnder môže byť vybavená entalpickým výmenníkom, ktorý rekuperuje aj vzdušnú vlhkosť a pomáha udržovať priaznivé podmienky v domácnosti.

Rekuperačná jednotka je zariadenie, ktoré umožňuje využiť teplotu vzduchu odsávaného z priestoru na ohrev chladného privádzaného vzduchu. Tieto dva „vzduchy“ sú od seba oddelené tak, že nemôže dôjsť k ich premiešaniu. Dotykové plochy sú vyrobené z materiálu, ktorý zaručuje maximálny prestup tepla.

Výmena filtra rekuperácie

Vetracie jednotky poskytujú trvalý prísun čerstvého a čistého vzduchu do interiéru. Originálne filtre v systéme vetrania zohrávajú významnú rolu. Bez správnych filtrov rekuperácia nemôže dlhodobo fungovať. Návod: výmena filtra rekuperácie.

Výmena filtrov rekuperačnej jednotky

Výrobca udáva interval výmeny filtrov 2-6 mesiacov. Prvá výmena pri novostavbách 3 mesiace. Čas výmeny závisí od znečistenia a množstva prefiltrovaného vzduchu.

kedy vymeniť filtre vzduchu

Ako pracuje rekuperácia

Rekuperačná jednotka je vetracie zariadenie, ktoré umožňuje využiť teplotu vzduchu odsávaného z priestoru na ohrev chladného privádzaného vzduchu. Tieto dva „vzduchy“ sú od seba oddelené tak, že nemôže dôjsť k ich premiešaniu. Dotykové plochy sú vyrobené z materiálu, ktorý zaručuje maximálny prestup tepla.

Rekuperacia ako pracuje

Vetranie s použitím rekuperácie zaisťuje využitie tepla v budove až s 90 % účinnosťou. V horúcom letnom období naopak využívame rekuperačnú jednotku na zachovanie ideálnej teploty v obytných priestoroch.

Odhadované náklady na prevádzku riadeného vetrania – REKUPERÁCIE sú cca 100 €/1 rok (33 € elektrická energia + sada filtrov). Obsluha rekuperačnej jednotky je jednoduchá – užívateľ mení iba filtre, ktoré sú prístupné a rýchlo vymeniteľné.

Získajte výhodnú cenu na komplexnú inštaláciu vetrania, vykurovania a chladenia domácnosti.
Ponúkame profesionálny návrh a inštaláciu:

  • rekuperácia vzduchu / riadené vetranie
  • zdravotechnika budov
  • podlahové kúrenie
  • tepelné čerpadlá vykurovanie / chladenie
  • centrálne vysávače
  • servis
rekuperacia vyzva na akciu