Švajčiarska rodinná firma bola založená pred viac ako 100 rokmi.
Zehnder je dnes európsky líder v oblasti výroby dizajnových radiátorov a jeden z vedúcich dodávateľov systémov komfortného vetrania s rekuperáciou tepla. Nadnárodná spoločnosť Zehnder ponúka všetko pre komfortné a zdravé prostredie vnútornej klímy: dizajnové radiátory pre kúpeľne a obytné priestory, kompletné systémy komfortného vetrania s rekuperáciou tepla a stropné sálavé panely pre vykurovanie a chladenie.

Zehnder história – rekuperácia a dizajnové radiátory
Zehnder história – rekuperácia a dizajnové radiátory

História:
2009
Spoločnosť Zehnder sa predstavila na veľtrhu ISH vo Frankfurte ako dodávateľ kompletného riešenia pre komfortné a zdravé vnútornú klímu

  
2005
S výrobnou radou Dualis stanovila spoločnosť Zehnder nové štandardy v dizajne radiátorov. Oceľové radiátory s prednou časťou zo zvlneného alumíniového profilu disponujú veľkým podielom príjemného sálavého tepla a hodí sa pre kúpeľne, obývacie izby aj verejné dizajnové objekty. Radiátory Dualis získali cenu Design Plus Award.
 
2001
Zahájenie pôsobenia spoločnosti aj v oblasti komfortného vetrania s rekuperáciou tepla a vlhkosti.
 
2000
Zehnder slávil 70 rokov od zahájenia výroby článkových rúrkových radiátorov. K tomuto výročiu im dal meno vztiahnuté k dobe vzniku: Zehnder Charleston.

1980
Zlúčenie spoločností Zehnder a Beutler.
Zehnder ako prvý vyvinul a na trh uviedol kúpeľňový radiátor, tak ako ho všetci poznáme, pod názvom Zehnder Universal. Radiátor mal prvýkrát dvojaké využitie: pre vykurovanie a tiež pre sušenie uterákov. Radiátor sa stále predáva.
 
1930
Robert Zehnder vynašiel článkový rúrkový radiátor, známy dnes pod názvom Zehnder Charleston. Oproti vtedy používaným liatinovým radiátorom bol radiátor Zehnder oveľa ľahší, s lepšou tepelnou vodivosťou a novým dizajnom.
 
1923
Bratia Walter a Robert ZEHNDER vyvinuli a vyrobili nový ľahký motocykel. 

1895
Jakob Zehnder založil výrobný závod na motocykle, písacie stroje, šijacie stroje a práčky v Gränichenu vo Švajčiarsku.